אבחון לקויות למידה

מכון נעמן התמודדותילדים עם ליקויי למידה ו/או בעיות קשב וריכוז, חשופים לקשיים בלימודים ובהתנהגות, לפגיעה בדימוי עצמי וכן לסטיגמות, דחייה חברתית וקשיים רגשיים. גידולו של ילד הסובל מליקוי למידה, עם או בלי הפרעת קשב וריכוז, מהווה אתגר וקושי להורים.

 


מכון "נעמן – התמודדות", המתמחה מזה שנים באבחון ליקויי- למידה והפרעות קשב, מספק בנוסף לאבחון מדויק של הבעיה גם סיוע וחיזוק מקצועיים, באופן קבוצתי ופרטני, הן לילדים עצמם והן להורים לילדים הסובלים מליקויי למידה בכלל והפרעות קשב בפרט.

 

התהליך

  1. אבחון דידקטי, פסיכו-דידקטי, או פסיכולוגי אחר של הבעיה הלימודית- התנהגותית, ע"פ הצורך: לאבחון מוגדר ומלא של הבעיה, השלכותיה ודרכים לפתרונה.
  2. בניית תוכנית לטיפול כוללני – משולב, הכוללת הוראה מתקנת פרטנית וקבוצתית ותמיכה רגשית, ע"פ הצורך.
  3. השתתפות בתכנית להעצמה הורית: 5 מפגשים קבוצתיים המיועדים להקניית ידע וכלים מעשיים להתמודדות יומיומית ומתן מענה לצרכים הרגשיים של הילד ומשפחתו.
  4. קבלת סיוע בהתמודדות מול המסגרת החינוכית, החל מהדרכה אישית וכלה בהגעת הפסיכולוגית לביה"ס לייצוג הילד וצרכיו מול המערכת. התערבות זו חיונית למימוש הפוטנציאל הלימודי והחברתי - רגשי.

 

האבחון מוכר ע"י משרד החינוך ובתעריף מוסכם ע"י קופ"ח.

אפשר לבצע את כל התהליך במלואו, או אחד החלקים בלבד.

 

ניהול מקצועי
היחידה לליקויי- למידה והפרעות קשב וריכוז של מכון "נעמן – התמודדות" מונחית מקצועית ע"י הפסיכולוגית הבכירה הגב' קטי אנגל. המכון מנוהל ע"י דר' מאיר נעמן – פסיכולוג קליני בכיר. ראש המכון וראש המחלקה למדעי ההתנהגות במכללה, בעל ניסיון ייחודי בתחום הטיפול האינטגרטיבי ומרצה בביה"ס לרפואה של אוניברסיטת ת"א.

 

כתובת: רח' הבילויים 42, ר"ג (ליד צומת אלוף שדה)  טל': 03-6488832, פקס: 03-6488959

 

לפרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ לחץ/י כאן